Puf i møbelstof af genanvendte fibre – mørkeblå Earth Maka

1.387,00kr.2.094,00kr.
1.109,60kr.1.675,20kr.

Puf med betræk i møbelstof af genanvendte fibre Smuk puf der pynter hjemmet – kan bruges som fodskammel eller ekstra siddeplads. Vælg mellem flere størrelser. ↓ Læs mere

14 dage
1
2
3

Puf i møbelstof af genanvendte fibre – mørkeblå Earth Maka

Skønt lille multifunktionelt ekstramøbel med mange muligheder i indretningen. Smuk og dyb blå farve som på samme tid lyser op og giver et roligt udtryk.

Både meget velegnet som fodskammel, lille bord og som en komfortabel ekstra siddeplads, både for børn og voksne. Skummet synker ikke sammen når du sidder der.

Kerne i fast, men let, specialskum, AM28.

Betrækket er miljøvenligt og fremstillet af 100% genanvendte fibre. Kraftigt, holdbart og lækkert blødt materiale.

Puffens størrelse vil have nogen indflydelse på udtrykket. Puffen på billedet har en diameter på 50 cm og en højde på 40 cm.

Specifikationer
  • Materiale, betræk: Earth Maka – Fv. 031 – Mørkeblå (66% bomuld, 34% polyester, 100% genanvendte fibre).
  • Kerne: Fast specialskum, AM28.
  • Vedligeholdelse: Stoffet kan i det daglige holdes rent ved at støvsuge puffen eller du kan tørre det over eller pletrense med et opvredet klud med varmt vand. Ved behov kan betrækket lynes af puffen og vaskes ved 30 grader.
Kvalitetsprodukt fra vores egen systue i Risskov

Varen sys på bestilling. Når der står at varen er på lager, er det ensbetydende med at vi har materialerne hjemme til den, og når vi modtager din bestilling, syr vores dygtige syerske din nye puf hurtigst muligt.

Yderligere information

Vægt 8 kg
Størrelse 60 × 60 × 40 cm