Topmadras i Waterlilyskum i 5 cm tykkelse med quiltet bambusbetræk.
Luksustopmadras i en lækker trykaflastende skum. Waterlilyskum har en blød overflade på trods af en fast kerne og god bæreevne, og føles derfor typisk blød at ligge på. Skumtypen har gode trykaflastende egenskaber og giver rigtig god støtte.
Waterlilyskum er opbygget med en meget uens cellestruktur, som gør madrassen særligt åndbar, da luften derfor lettere kan passere i madrassen. Madrassen vil ikke opleves varm at ligge på.
Høj kvalitet og med en lang holdbarhed. Passer du godt på din topmadras, kan du have glæde af den i mange år. Husk at vende og rotere skummadrasser med jævne mellemrum, da dette forlænger madrassens levetid.
Betrækket er lavet af bambusfibre og er blødt, åndbart og fugtabsorberende. Kan vaskes ved 60 grader.
Oeko-Tex® Standard 100 certificeret, og dermed garanteret fri for skadelige og hormonforstyrrende stoffer. Alt vores skum er fremstillet i Danmark.
Bestillingsvare. Ikke lagerført i butikken i Risskov. Ønsker du at afhente en madras i vores butik, bestil da venligst på forhånd.