Hyndesæt til Wegner GE290 – Design selv (Pris afhænger af valg)

3.155,80kr.

6 uger

Hyndesæt (1 x sædehynde, 1 x ryghynde) til Wegner GE290 lav lænestol.

Vælg betræk blandt mulighederne herunder.

Hynde til skamlen kan tilkøbes her.

↓ Læs mere


Vælg betræk

- + Populære valg til betræk

Ingen muligheder fundet

- + Filtrer efter farve og materiale

Vælg det du ønsker blandt mulighederne herunder og klik på knappen "Vis mulige betræk" for at få vist alle relevante tekstiler fra vores udvalg. Eller klik på fanen "Alle betrækmuligheder" nedenunder for at se alle alle tekstiler.

Hvilken farve ønsker du?

Vælg en eller flere farver. Vælger du ingen vises alle farver.

Nulstil
Se mine betrækmuligheder

Skal dit betræk kunne maskinvaskes?

Se mine betrækmuligheder

Hvilken materialekategori foretrækker du?

Vælg en eller flere. Vælger du ingen vises alle.
uld
kunststof
bomuld viskose og hør
fløjl og velour
læder kunstlæder og imiteret skind
Nulstil
Se mine betrækmuligheder

- + Vis alle betrækmuligheder

3.155,80kr.

Hyndesæt til Wegner GE290 lav lænestol

Sættet består af sædehynde og ryghynde, med betræk efter dit ønske.

  • Vælg det betræk du ønsker blandt et stort udvalg af møbelstof, yderst velegnet til hynder til de danske møbelklassikere.
  • Danskproduceret skum i bedste kvalitet, med høj komfort og meget lang levetid. Hynderne er fremstillet i en kerne af koldskum med et lag hypersoftskum udenom for ekstra komfort og afrunding af hynderne. Sæde i HR50, ryg i HR38.

Hynderne til din Wegner GE290 kan holde i mange år, hvis du passer godt på dem. Vend sædehynden jævnligt, og hold betrækket pænt ved at støvsuge det ind imellem. Betrækket kan renses, eller ved behov tørres over med en opvredet klud med varmt vand. Enkelte betræk kan maskinvaskes (se vedligeholdelse under betrækmulighederne).

Varen sys ved bestilling på vores systue i Risskov.


Se alle hynder med/uden betræk til Wegner GE290.

Yderligere information

Vægt 5 kg